google-site-verification: google6b65434bb141e0ca.html

BAŞKAN

 

Seçilmenin Haklı gururunu yaşıyoruz.

Çok çekişmeli bir genel kurul olacağı kesindi. Uzunca bir süre hazırlık yapmış ve projelerimizi anlatmıştık. Karşımıza neyin çıkacağı belli değildi, ki bu tek rakibimiz içinde öyleydi. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile oy isteyeceğimiz kişilerin neye ihtiyacı olduğunu bilmemiz en büyük avantajımızdı. Yola emin adımlarla çıktığımız için başarıya ulaştığımızı düşünüyorum.
Oy verme süresinin bitişiyle birlikte, çok sayıda kişinin heyecanlı bekleyişi, 101-99 bitip, 2 oy farkla seçimi kazanmakla birlikte, haklı sevince ve gurura dönüştü.
Yanımızda olan-olmayan tüm oy veren üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

 

Proje bazlı çalışma ve ayakta kalma yöntemleri geliştireceğiz.

Seçimde aday olmamız için sebeplerimiz vardı, bunların başında genel ana etken ayakta kalmak. Büyük Marketlerin mahalle aralarına kadar gelmeleri, mahalle esnafını bitirdi desek yeridir. Bunu önlemek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız ve mücadele edeceğiz.

 

Birleşerek güç oluşturacağız.

En büyük projemiz kuşkusuz ki, alım gücümüzü birleştirerek, satıştaki kar dengesini koruyarak, mahallemiz insanının büyük marketlere gitmesini önleyeceğiz. Her üyemiz gücünün yettiği kadar destek verecek ve büyük bir alım gücü oluşturacağız. Seçkin ve alım gücünde söz sahibi esnaflarımızdan kuracağımız komite, hangi ürünlerin nereden ve ne kadar uygun alınacağı bilgisini araştıracak. Üyelerimizin lehine olabilecek her adımı korkusuzca atacağız.

 

İlk etapta 50 kalem ürün.

Tüm esnafımız ile tek tek görüşerek, en çok satılan 50 (elli) ürünü belirleyeceğiz ve bu ürünlerin üretici firmalarıyla protokol imzalayacağız. Bu anlaşmalar sonraki yıllarda daha da geliştirilerek, hem bütçe olarak hem de zincir marketlerle başa çıkmamızı sağlayacak.

 

TAPDK Ruhsatları

Bir çok esnafımız sigarayı mecbur kaldığı için satıyor. Halkın arz durumu düşünüldüğünde sigara satmayan esnaflarımız müşteri kaybediyor. TAPDK ruhsat işlemlerinin ve ücretlerinin, sigarasını sattığımız firmalar tarafından yapılması ve karşılanması fikrinde hemfikiriz, bu konudaki çalışmalarımızı hızlı bir şekilde anlaşma üzerine dökmeye çalışıyoruz.

 

İşlemler tek elden.

Yıllık standart olarak yapılan işlemler için yetki çıkartıp, bu işlemleri bireysel yapmak yerine, tek elden işleme sokacağız ve üyemiz dükkânını kapatıp, bu işlerin peşinde koşmayacak.

Biz bu yola baş koyduk.

Seçilen Yönetim Kurulu olarak, çıktığımız yolda gidebildiğimiz kadar ileri gitmeyi, esnafımızın sorunları için mücadele etmeyi ve ayakta kalmayı kafamıza koyduk.

 

Saygılarımla.

Gebze Bakkallar Bayiler Büfeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Secaattin AYDIN.